לוחמים בתפקידי הדרכה יהיו זכאים למעמד לוחם - עורך דין צבאי
 

לוחמים בתפקידי הדרכה יהיו זכאים למעמד לוחם

עורך דין צבאי > כללי  > לוחמים בתפקידי הדרכה יהיו זכאים למעמד לוחם

לוחמים בתפקידי הדרכה יהיו זכאים למעמד לוחם

בהחלטה מיום 25/12/2018 מטעם ראש אכ”א הוחלט כי החל מינואר 2019 יחל שינוי בתנאי לוחמים בתפקידי הדרכה, כך שיהיו זכאים למעמד לוחם מלא ויקבלו את כל הזכויות הנלוות לכך.

מי שהיה לוחם בצה”ל יודע כי במסגרת המסלול שעוברים לוחמים צה”ל בכלל היחידות הלוחמות , עוברים חלק מהחיילים מתפקידי לחימה לתפקידי הדרכת לוחמים. כיום הלוחמים בהדרכה זכאים לתוספת לחימה ושימור מעמדם כלוחמים, במשך 12 חודשי הדרכה בלבד. בעקבות שינוי המדיניות, יהיו זכאים חברי הסגל הפיקודי, בבסיסי ההדרכה של הלוחמים בלבד, למעמד לוחם מלא לאורך כל שירותם הצבאי הסדיר.

יתר הלוחמים המשרתים בתפקידי הדרכת לוחמים, ושאינם חלק מהסגל הפיקודי, יהיו זכאים לתוספת בהתאם לאופי פעילותם, וכן יישמר להם מעמד הלוחם וזכויותיהם בשחרור, גם כן ללא מגבלת משך השירות בתפקיד.

עדכון המדיניות הנוכחית הוא תוצאה של עבודת מטה באגף כוח האדם, לבחינת מעמד הלוחמים בהדרכה שהסתיימה לאחרונה, כחלק מתפיסת חיזוק והוקרת המערך הלוחם. “צה”ל הוא צבא עם ממלכתי ומקצועי, הנשען על המערך הלוחם כעמוד תווך לעמידה בייעוד שלו”, מדגיש סא”ל אביהו לנדסמן, ראש ענף תכנון שכר וגמלאות, שמסר דברים אלה למערכת אתר צה”ל. “מתוך תפיסה זו, נבנתה תוכנית רחבה לחיזוק חוסן היחידות והוקרת תרומתו של המערך הלוחם לעוצמתו של צה”ל, הכוללת בה הטבות, הוקרה ותעדוף היחידות. מטרתו של מהלך זה, הוא הבטחת איכות המפקדים וכוח האדם ההדרכה”.

 

אין תגובות

השאר תגובה

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support