הטרדה מינית ופגיעה בפרטיות - עורך דין צבאי
 

הטרדה מינית ופגיעה בפרטיות

עורך דין צבאי > הטרדה מינית ופגיעה בפרטיות

אתם חשודים בביצוע מעשה של הטרדה מינית או במעשה של פגיעה בפרטיות? חשוב לדעת כי מדובר בשני נושאים סבוכים ובעלי רגישות רבה. הדקויות הן לעיתים קרש ההצלה החזק ביותר עבורכם. לכן חשוב מאוד לדעת את המרב בנושא ולהתייעץ עם עו”ד בעל ניסיון בתחום, שיספק לכם את ההגנה המיטבית.

הטרדה מינית – פוגעים גם כשלא נוגעים!

הטרדה מינית כוללת מעשים הפוגעים באדם אחר בהקשר המיני: מעשים מגונים, סחיטה באיומים בנושא בעל אופי מיני, הצעות מיניות והתייחסויות מיניות חוזרות ונשנות למי שהראה למטריד שאינו מעוניין בהן, ביזוי והשפלת אדם בהקשר למינו ומיניותו. הטרדה מינית כוללת גם פעולות שנעדרות ביטוי פיזי, כגון: הערות גסות, שליחת תמונות פורנוגרפיות, השמעת קולות גסים ועוד.

הטרדה מינית תוך ניצול מרות

הטרדה מינית שנעשית תוך ניצול יחסי מרות: בוס המטריד עובדת שלו, מפקד המטריד פקודה שלו, מטפל בתחום הנפש המטריד מטופלת שלו וכו’ – נחשבת לחמורה יותר. זאת מכיוון שיש בה ניצול של עמדת כוח. בהתאם לכך, הטרדה מינית כזו עלולה לגרור ענישה חמורה יותר.

הטרדה מינית – עורך דין מיומן חובה!

במקרים רבים של הטרדה מינית אין שחור ולבן. פעמים רבות הטרדה הינה סובייקטיבית, יש לה נסיבות מקלות או שהגבולות דקים ולא ברורים. איזה גילוי חיבה מצד הבוס למזכירתו ייחשב בתור הטרדה מינית? איזו הערה של המפקד לפקידתו תגרום לה לחוש מוטרדת מינית? והאם טיזינג הדדי עלול להיתפס לפתע כסוג של הטרדה מינית של אחד הצדדים? עורך דין מיומן בתחום ידע לתמרן בתחום האפור, לייעץ לגבי אסטרטגיה מנצחת ולייצג את החשוד בביצוע הטרדה מינית בצורה הטובה ביותר.

פגיעה בפרטיות – הרשימה ארוכה…

פגיעה בפרטיות כוללת: בילוש/התחקות אחר אדם העלולים להטרידו, האזנה אסורה עפ”י חוק, צילום אדם הנמצא ברשות היחיד, פרסום תצלום אדם בנסיבות שעלולות להשפילו, העתקה ו/או פרסום מסמך ללא רשות מהנמען או הכותב, פרסום או מסירת דבר שהושג ע”י פגיעה בפרטיות, הפרת חובת סודיות לגבי ענייניו הפרטיים של אדם, שימוש שלא ברשותו של אדם – בשמו, כינויו, קולו או תמונתו לצורך רווח אישי, פרסום דבר הנוגע לצנעת חייו האישיים של אדם, ועוד.

הענישה על פגיעה בפרטיות, כפי שהיא מעוגנת בחוק הגנת הפרטיות , הינה חמש שנות מאסר.

פגיעה בפרטיות – דרושה הגנה טובה!

הגנה טובה בנושא פגיעה בפרטיות במשפט אזרחי או פלילי, עשויה להקל בגזר הדין או בפסיקת הפיצויים על הנאשם. עורך דין מיומן בתחום פגיעה בפרטיות יוכל להוכיח נסיבות מקלות וכוונות שונות בהן אירעה פגיעה פרטיות. לדוגמה, שהנתבע פעל בתום לב, שלא התכוון למעשה, שהפגיעה הייתה ע”י פרסום או צילום שנעשו ברבים ודמות הנפגע הופיעה באקראי, שהנתבע התנצל על הפרסום שפגע בפרטיות תוך נקיטת צעדים להפסקתו ושההתנצלות פורסמה במידה ובדרך בהן פורסמה הפגיעה, או שנעשתה פגיעה בפרטיות שיש בה עניין ציבורי שמצדיק אותה, ועוד.

במקרים של הטרדה מינית ושל פגיעה בפרטיות, קיים מרחב תמרון נרחב להגנה. עורך דין מיומן בתחום כדוגמת עורך דין עידן דביר – ילווה אתכם לאורך התהליך במלוא הרגישות והמקצועיות, ייעץ לכם מניסיונו העשיר וייצג אתכם נאמנה.

כתבות ברשת

עורך דין עידן דביר

במהלך השנים כתבו עלינו רבות בעיתונות וברשת, היכנסו ותוכלו לקרוא על פסקי דין השונים אותם משרדנו הוביל.

היכנסו וקיראו

אודות משרדנו

עורך דין עידן דביר

משרדנו מתמחה בדיני צבא, פלילים, דיני תעבורה, חוזים והסכמים, תאגידים וחברות, הוצאה לפועל, קניין רוחני, צוואות וירושות

אודותינו
a

כתובת משרדנו

עורך דין עידן דביר

מגדל משה אביב ברח' ז'בוטינסקי 7 רמת גן, קומה 21 ישראל. שעות הפעילות שלנו הם בשעות 9:00-18:00

צרו קשר איתנו
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support