עומדים בפני ועדת התאמה? אל תלכו בלי הכנה מוקדמת!
 

ועדת שחרור משירות – ועדת התאמה לשירות

עורך דין צבאי > ועדת שחרור משירות – ועדת התאמה לשירות

חייל/ת, אתם עומדים בפני ועדת התאמה? עליכם לטעון בדבר שחרורכם המוקדם משירות סדיר? אל תלכו בלי הכנה מוקדמת – היא דרושה להצלחת המהלך. קראו את המאמר שלפניכם ופנו לעורך דין הבקיא במערכת הצבאית – כך תגיעו אל ועדת שחרור משירות מוכנים ככל האפשר.

מהי ועדת התאמה – ועדת שחרור משירות?

ועדת התאמה הינה ועדה, שתפקידה לבחון את התאמתו של חייל להמשיך ולשרת בצה”ל. למעשה זוהי ועדת שחרור משירות, שלאחר בחינת עובדות ושיקולים שונים יכולה להחליט באם חייל ימשיך לשרת בצה”ל או ישוחרר משירות סדיר. אם הוועדה מחליטה לשחרר את החייל משירותו מסיבה של אי התאמה, המלצתה צריכה לקבל אישור סופי ממפקד יחידת מיטב.

ועדת שחרור משירות מתכנסת בהמשך לפניית מפקדיו של החייל. לאחר שחברי הוועדה משוחחים עם החייל, שומעים את טיעוניו לעניין שחרורו, עורכים מיפוי של כל היסטוריית השירות שלו בצה”ל ובוחנים בהתאם את נושא אי התאמתו לשרת בצבא – הם יכולים להגיש את המלצתם למפקד מיטב.

ועדת התאמה לשירות יכולה להתכנס גם לאחר פנייה מצד החייל או עורך דין מטעמו לגורמי הפיקוד הרלבנטיים ביחידתו. לשם פנייה לגורמים אלה מומלץ להסתייע בעורך דין הבקיא בהליכים אלה.

עו”ד עידן דביר:            “לא פעם נתקלתי במקרים בהם חיילים אינם מסוגלים להמשיך בשירות, שלא באשמתם, בין אם כי אינם מתאימים לשירות צבאי ובין אם מצבם מבית אינו מאפשר להם לשרת בצבא.”

בחינת הזכאות להטבות ע”י ועדת התאמה

כאשר ועדת התאמה מחליטה להמליץ על שחרורו של חייל בגין אי התאמה, לאחר שהחייל שירת למעלה מ-12 חודשים של שירות תקין, המזכה בהטבות על פי חוק – צריכה הוועדה להודיע לחייל כי הטבות אלה עלולות להישלל ממנו עקב שחרורו. במקרה כזה, ועדת שחרור משירות מאפשרת לחייל לטעון את טיעוניו לעניין ההטבות, ובהתאם לכך ועל פי שיקוליה תמליץ אם כן או לא יהיה זכאי החייל לקבלת ההטבות למרות שחרורו.

הכנה לקראת ועדת התאמה – פנו לעורך דין מתאים

חיילים העומדים בפני ועדת שחרור משירות יכולים להביא את טיעוניהם בפני אותה ועדת התאמה – הן לעניין שחרורם משירות סדיר והן לעניין קבלת ההטבות המגיעות להם על פי חוק. על מנת להבטיח שטיעונים אלה ייאמרו, יישמעו ויישקלו ברצינות על ידי חברי ועדת התאמה – נדרשת הכנה מוקדמת של החייל על ידי עורך דין מיומן בעל ניסיון במערכת הצבאית. עורך דין כזה ידע לשים בפי החייל את הטיעונים המתאימים, שיאפשרו הן את שחרורו המוקדם והן בתנאים המיטיבים ביותר.

עו”ד עידן דביר, סנגור צבאי המורשה להופיע בבתי דין צבאיים, הכין עד כה חיילים רבים לקראת עמידתם בפני ועדת התאמה – ועדת שחרור משירות. הידע והניסיון שלו נותנים כלים אפקטיביים בידי החייל להשגת התוצאות הטובות ביותר במסגרת ועדת התאמה.

כתבות ברשת

עורך דין עידן דביר

במהלך השנים כתבו עלינו רבות בעיתונות וברשת, היכנסו ותוכלו לקרוא על פסקי דין השונים אותם משרדנו הוביל.

היכנסו וקיראו

אודות משרדנו

עורך דין עידן דביר

משרדנו מתמחה בדיני צבא, פלילים, דיני תעבורה, חוזים והסכמים, תאגידים וחברות, הוצאה לפועל, קניין רוחני, צוואות וירושות

אודותינו
a

כתובת משרדנו

עורך דין עידן דביר

מגדל משה אביב ברח' ז'בוטינסקי 7 רמת גן, קומה 21 ישראל. שעות הפעילות שלנו הם בשעות 9:00-18:00

צרו קשר איתנו
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support