עבירות צבאיות - עורך דין צבאי
 

עבירות צבאיות

עורך דין צבאי > עבירות צבאיות

חשוב לדעת – בחוק השיפוט הצבאי יש עבירות צבאיות, כמו גם הגנות מיוחדות, שלא חלות על אזרחים. הגנה מוצלחת על חיילים שנחשדים או מואשמים בביצוע עבירות צבאיות, דורשת טיפול של עורך דין צבאי מקצועי, שבקיא במערכת המשפט הצבאית ובחוקיה השונים. במאמר זה תקראו אודות עבירות צבאיות, ולמה חשוב כל כך שעורך דין מיומן יטפל בהן…

על מערכת השפיטה הצבאית

מערכת השפיטה הצה”לית מופרדת לחלוטין מהמקבילה האזרחית שלה. מערכת זו חלה הן על עבירות צבאיות והן על עבירות פליליות ואזרחיות, ויכולים לייצג במסגרתה רק אלה שהוסמכו בתור עורך דין צבאי. בית הדין הצבאי מוסמך לשפוט חיילים בסדיר, קבע ומילואים ואף אזרחים עובדי צה”ל – כולם יכולים להיות מיוצגים ע”י עורך דין צבאי.

עבירות צבאיות – בלעדיות לחוק השיפוט הצבאי

כאמור, בדין הצבאי כלולות עבירות פליליות ואזרחיות, אך גם עבירות צבאיות מיוחדות, שיש להן נגיעה רק לאלו העומדים בפני שיפוט צבאי. עבירות צבאיות נפוצות הן: היעדרות משירות שלא ברשות (עריקות, נפקדות), סירוב פקודה, התרשלות במילוי תפקיד צבאי, סירוב לבדיקת סמים, שימוש לא חוקי בנשק, הוצאת נשק/רכוש מהצבא שלא ברשות, שימוש ברכוש צבאי למטרות שאינן צבאיות, פגיעה במשמעת הצבאית ועוד. כל אלה הינן עבירות צבאיות בלבד, שלא חלות על אזרחים, והן דורשות הגנה וליווי של עורך דין צבאי מיומן, בהליכים שלפני ואחרי גזר הדין.

העונשים חמורים יותר בדרך הצבאית…

עבירות צבאיות גוררות עונשים חמורים, שלא היו נקבעים אילו אותה עבירה הייתה נידונה בבית דין אזרחי. כמו כן, בכל מיני עבירות צבאיות, הרשעות בית הדין הצבאי גוררות רישום במרשם הפלילי האזרחי. כאן חשובה מאוד מעורבותו של עורך דין צבאי, שמקצועיותו וניסיונו מאפשרים לו לשנות את סעיף האישום על מנת להימנע מרישום כזה. הדבר בולט במיוחד בעבירות סמים, שהענישה עליהן חמורה ביותר במערכת הצבאית לעומת האזרחית.

עו”ד עידן דביר – ייצוג במגוון עבירות צבאיות

עו”ד עידן דביר שירת במגוון תפקידים בפרקליטות הצבאית, לרבות בסנגוריה הצבאית, ואוחז באישור ייצוג בבתי דין צבאיים. עד כה ייצג עו”ד דביר למעלה מאלף חיילים, נגדים וקצינים במגוון עבירות צבאיות: עבירות היעדר משירות ללא רשות, עבירות סמים, עבירות נשק ואמל”ח, עבירות אלימות, עבירות תעבורה ועבירות רכוש. עו”ד דביר מיומן בייצוג נתבעים מול בתי דין צבאיים, בהליכי דין משמעתי ובמסגרות אחרות, לרבות הליכי שימוע אצל הפרקליט הצבאי הראשי. הסתבכתם בביצוע עבירות צבאיות או כל עבירה הקשורה בצבא? פנייה לעו”ד עידן דביר תשים אתכם בידיים טובות ובטוחות.

כתבות ברשת

עורך דין עידן דביר

במהלך השנים כתבו עלינו רבות בעיתונות וברשת, היכנסו ותוכלו לקרוא על פסקי דין השונים אותם משרדנו הוביל.

היכנסו וקיראו

אודות משרדנו

עורך דין עידן דביר

משרדנו מתמחה בדיני צבא, פלילים, דיני תעבורה, חוזים והסכמים, תאגידים וחברות, הוצאה לפועל, קניין רוחני, צוואות וירושות

אודותינו
a

כתובת משרדנו

עורך דין עידן דביר

מגדל משה אביב ברח' ז'בוטינסקי 7 רמת גן, קומה 21 ישראל. שעות הפעילות שלנו הם בשעות 9:00-18:00

צרו קשר איתנו
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support