ליווי משפטי עידן דביר - דיני חברות ותאגידים, ייעוץ אישי ומקצועי.
 
עורך דין צבאי > ייעוץ משפטי לחברות ולעסקים
a

עורך דין דיני חברות ותאגידים

ייעוץ משפטי לחברות ולעסקים

עומדים בפני הקמת חברה? מנהלים חברה ונתקלים בסבך ההיבטים המשפטיים המלווים אותה? במאמר זה תוכלו ללמוד מעט אודות נושא חברות ותאגידים, במה עוסקים דיני חברות ותאגידים, ואיזה תפקיד חשוב במשחק ממלא עורך דין בתחום חברות.

מהו תאגיד?

תאגיד הינו גוף משפטי מלאכותי, המהווה אישיות משפטית עצמאית ונפרדת מבעליו או ממי שחבר בו. תאגיד יכול לבצע פעולות, לשאת בחיובים וזכויות, לתבוע ולהיתבע. בין סוגי התאגידים המוכרים בישראל: חברות, שותפויות, אגודות שיתופיות ועמותות. סוג התאגיד הפופולארי בישראל הינו חברה.

מהי חברה?

חברה הינה ארגון, שמאגד חבר של אנשים בפעילות עסקית לצורך הפקת רווחים. לצורך הקמת חברה יש להגיש מסמכי יסוד לרשם החברות, לרשום אותה כדין ולהנפיק תעודות התאגדות. מרגע הקמתה ועד פירוקה – החברה פועלת כישות משפטית עצמאית. נכסי החברה שייכים לה והבעלות מוקנית לבעלי המניות בהתאם ליחס השקעתם בהון של החברה. המניה מבטאת את החובות והזכויות של המחזיק בה כלפי החברה, היא מייצגת את זיקתו הכלכלית לחברה ומקנה לו זכות הצבעה, וכן מאפשרת לו ליהנות מתשואות החברה ורווחיה. פעילותה של חברה מסתיימת כתוצאה מפירוקה, לפי עילות הפירוק הרשומות בפקודת החברות. עם פירוקה של חברה מתבצע כינוס נכסים שלה, שבסיומו מוציא ביהמ”ש צו לחיסול החברה, אשר מפסיקה להתקיים בתור אישיות משפטית.

דיני חברות ותאגידים – כל היבט משפטי בנושא חברות

דיני חברות ותאגידים עוסקים בכל ההיבטים המשפטיים בנושא חברות. דיני חברות ותאגידים נועדו להסדיר את היחסים המשפטיים בין החברה המהווה ישות משפטית בפני עצמה, לבין מקימיה והנמצאים עימה בקשרים עסקיים. דיני חברות ותאגידים מעגנים כללים שנועדו ליישב ניגודי אינטרסים בין הצדדים השונים: בעלי המניות, בעלי החברה ונושי החברה – על מנת לקדם את שוק ההון ולבסס את יציבותו הכלכלית. חופש החוזים הוא עקרון יסוד בפעילות תאגידים וחברות.

דיני חברות ותאגידים כוללים מגוון נושאים כגון: הקמת חברה, שותפויות, הסכמי שיתוף פעולה, מיזוגים בין חברות, רכישת חברות, רכישת נכסים ופעילויות של חברות, הנפקות, הסכמי הקצאת מניות, ניהול מו”מ מול רשויות החוק והמיסים ועוד. בכל אלו ישנו תפקיד מפתח לעורכי דין העוסקים בתחום דיני חברות.

עורכי דין בתחום דיני חברות

עורכי דין אשר עוסקים בתחום דיני חברות ותאגידים מלווים את החברה החל משלב רישומה ברשם החברות ולאורך כל פעילותה. עורכי דין מתחום החברות מטפלים בכל היבטי החוק והמשפט הנוגעים לחברה, ובכך מאפשרים לצוות המנווט של הארגון להתמקד בנושאים הקשורים לפעילותו המקצועית.

עורך דין המלווה את החברה משמש במספר תפקידים: יועץ משפטי, מנהל מו”מ ואסטרטג. בשיתוף עם יועצים מתחומים שונים, הוא מסייע בבחירת מדיניות החברה ותכנון דרכי פעולה עתידיות. כמו כן, הוא מסייע בהערכת כדאיות השקעות, צפיית בעיות ותכנון פתרונות בהתאם. בניהול מו”מ ידאג עורך הדין לייצג את האינטרסים של החברה, לאתר נקודות תורפה במסגרת חוזים ועסקאות ולהשיג עבור החברה את התנאים המיטיבים ביותר.

משרד עורך דין דביר עוסק בדיני חברות ותאגידים, ומלווה חברות לאורך כל התהליך מהקמתן ועל פני כל פעילותן. המשרד מספק ליווי וייעוץ מקצועי, המסייעים למינוף החברה ולמהלך פעילותה התקין.

a

כתבות ברשת

עו``ד עידן דביר

במהלך השנים כתבו עלינו רבות בעיתונות וברשת, היכנסו ותוכלו לקרוא על פסקי דין השונים אותם משרדנו הוביל.

היכנסו וקיראו
a

אודות משרדינו

עו``ד עידן דביר

משרדנו מתמחה בדיני צבא, פלילים, דיני תעבורה, חוזים והסכמים, תאגידים וחברות, הוצאה לפועל, קניין רוחני, צוואות וירושות

אודותינו
a

מקום משרדנו

עו``ד עידן דביר

מגדל משה אביב ברח' ז'בוטינסקי 7 רמת גן, קומה 21 ישראל. שעות הפעילות שלנו הם בשעות 9:00-18:00

צרו קשר איתנו
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support