משכן בתי הדין הצבאיים - הקריה המשפטית נווה צדק - עורך דין צבאי
 

משכן בתי הדין הצבאיים – הקריה המשפטית נווה צדק

עורך דין צבאי > כללי  > משכן בתי הדין הצבאיים – הקריה המשפטית נווה צדק

משכן בתי הדין הצבאיים – הקריה המשפטית נווה צדק

ביום א’, 2/1/2022, התגשם חזון במערכת המשפט הצבאית והוקם משכן מאוחד לכלל בתי הדין הצבאיים המחוזיים אשר היו ממוקמים עד כה במספר מוקדים (יפו, חיפה וקסטינה). החזון אמנם הפך למציאות אך לא היה מדובר בתהליך קצר, אי שם בשנת 1994 לערך כבר דובר על הקמת קריה משפטית מאוחדת ומאז הרעיון התגלגל והתוכניות השתנו. פעם אחת דובר על בניית הקרייה המשפטית באיזור בית-נבאללה ופעם אחרת באיזור אחר, עד שלבסוף התכנסו להקמת הקריה המשפטית במחנה מוטה גור בבית ליד ליד כפר יונה. קבלת ההחלטה על מיקום הבסיס הייתה צעד חשוב אך גם מאז היו אינספור דחיות עד שהמבנה הוקם, מטעמים שונים שחלקם נעוצים במשאבים, חלקם האחר בהחלפת בעלי תפקידים וחלק מהם גם לא נכפו מכוח המציאות (למשל, מגפת הקורונה שעיכבה באופן משמעותי את קצב הבנייה).

לקראת סוף שנת 2021, ארזו את עצמם בתי הדין מחיפה, מקסטינה ומיפו, עלו על משאיות עם כלל הציוד ונסעו זה אחר זה בתוך תקופה של מספר ימים בלבד למשכן החדש בנווה צדק. המעבר מהווה שינוי גדול גם בתפיסה המערכתית, כיון שכעת הקריה המשפטית נמצאת בסמוך לבסיס הכליאה (“כלא 10”) המהווה כיום את הכלא הצבאי היחיד במערכת הצבאית. נושא נוסף הוא עצם האיחוד של בתי הדין המחוזיים השונים למזכן אחד ולמעשה רק ערכאת הערעורים נותרת כאשר היא יושבת בתל אביב במחנה הקריה.

 

אין תגובות

השאר תגובה

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support