זומנת אל ועדת סמים? רצוי להיות מיוצג! - עו"ד עידן דביר
 

ועדת סמים

עורך דין צבאי > ועדת סמים

מהו תפקידה של ועדת סמים? איזה חיילים מופיעים בפניה ומתי? כיצד ניתן להשפיע על החלטותיה, ומדוע חשוב להיות מיוצגים במהלכה ע”י עורך דין מיומן? תשובות לשאלות אלו תמצאו במאמר שלפניכם. במידה ואתם עומדים להופיע בפני ועדת סמים – מידע זה עשוי לסייע לכם במיוחד.

מהי ועדת סמים?

ועדת סמים בצה”ל מוסמכת לדון ולהמליץ בדבר המשך שירותם הצבאי של חיילים שהורשעו בעבירות סמים. תפקידה של הועדה הוא לקבוע אם יש לפטור את החייל ולשחררו משירות צבאי, או שיש להשאירו בשירות. כאשר ועדת סמים קובעת כי יש להשאיר את החייל בשירות, ביכולתה לקבוע המלצות לתנאי ההישארות – עם או בלי ליווי של חונך, ביחידה בה החייל היה משובץ טרם הרשעתו או ביחידה אחרת. החלטתה של ועדת סמים בתום הדיון מהווה המלצה למפקד מיט”ב – לגבי שחרור או המשך שירות של חוגרים, ולראש מחלקת הסגל – לגבי שחרור או המשך שירות של קצינים.

מתי מתכנסת ועדת סמים?

הועדה מתכנסת לדון בשחרור או המשך שירות בצה”ל של חייל שהורשע בעבירת סמים, לאחר שפסק הדין בעניינו הופך לחלוט – דהיינו, בלתי ניתן לערעור. הוועדה תדון לגבי חייל בשירות סדיר תוך 30 ימים ולא יאוחר מ-45 ימים מהמועד בו פסק הדין הפך לחלוט ולמאושר. ועדת סמים רשאית לעכב את החלטתה במידה ועליה לבצע בדיקות נוספות או לאסוף חומר נוסף – עד לקבלת החומר אך לא יאוחר מ-45 ימים ממועד הפיכת פסק הדין לחלוט.

מהלך הדיון במסגרת ועדת סמים

לקראת התכנסות לדיון, הועדה מקבלת את תוכן ההרשעה של החייל ואת חוות הדעת של מפקדיו. החייל עצמו יכול להשמיע את דבריו בפני הוועדה על מנת לשכנע את חבריה כי הינו יכול וראוי להמשיך לשרת בצה”ל למרות הרשעתו. חייל המופיע בפני ועדת סמים רשאי (ואף מומלץ) להיות מיוצג ע”י עורך דין ויכול להביא בפני הוועדה המלצות וחוות דעת שעשויות לתרום להחלטה שתיטיב עימו.

זומנת אל ועדת סמים? רצוי להיות מיוצג!

חייל המופיע בפני ועדת סמים – כדאי לו שיהא מיוצג ע”י עורך דין מיומן, המתמצא בהליך הפלילי הצבאי ומנוסה בתחום עבירות סמים. סנגור המצוי בתחום ייטיב להציג בפני ועדת סמים טיעונים, שעשויים לשכנע את חבריה להמליץ על הישארות החייל בשירות הצבאי.

עו”ד עידן דביר, סנגור צבאי ועורך דין פלילי, ייצג בהצלחה חיילים וקצינים רבים במסגרת ועדות סמים. מומלץ לפנות אליו לייעוץ או לייצוג על מנת להשיג את התוצאות הטובות ביותר לחייל המופיע בפני ועדת סמים.

כתבות ברשת

עורך דין עידן דביר

במהלך השנים כתבו עלינו רבות בעיתונות וברשת, היכנסו ותוכלו לקרוא על פסקי דין השונים אותם משרדנו הוביל.

היכנסו וקיראו

אודות משרדנו

עורך דין עידן דביר

משרדנו מתמחה בדיני צבא, פלילים, דיני תעבורה, חוזים והסכמים, תאגידים וחברות, הוצאה לפועל, קניין רוחני, צוואות וירושות

אודותינו
a

כתובת משרדנו

עורך דין עידן דביר

מגדל משה אביב ברח' ז'בוטינסקי 7 רמת גן, קומה 21 ישראל. שעות הפעילות שלנו הם בשעות 9:00-18:00

צרו קשר איתנו
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support