חוסר המודעות להשלכות של ההליכים הפליליים בצה"ל - עורך דין צבאי
 

חוסר המודעות להשלכות של ההליכים הפליליים בצה”ל

עורך דין צבאי > כללי  > חוסר המודעות להשלכות של ההליכים הפליליים בצה”ל

חוסר המודעות להשלכות של ההליכים הפליליים בצה”ל

חיילים רבים לא מודעים לכך שהליכים משפטיים הננקטים כנגדם במהלך שירותם הצבאי עלולים להימשך גם לאחר שחרורם משירות צבאי בעודם “אזרחים”, חלקם לא מודע לאפשרות כי יעמדו לדין על עבירות שביצעו במהלך שירותם הצבאי גם לאחר שזרו את תעודת החוגר, פשטו את מדיה והחלו את חייהם ב”אזרחות”. בנוסף, חיילים רבים לא יודעים כי קיימות השלכות להליכים משפטיים שעברו במהלך שירותם הצבאי גם לאחר תום שירותם – בדבר רישום פלילי וכו’.

למרות תיקונים ושינויים במהלך תקופות הזמן השונות (רישום פלילי מופחת וכיוצא באלה) עדיין חיילים יוצאים לדרכם באזרחות עם הגבלות הנובעות מכך שהורשעו בבתי דין צבאיים בעבירות שונות, גם אם מדובר בעבירה צבאית מובהקת – כגון: היעדרות מן השירות שלא ברשות (עריקות). עדיין יש לכך הלכות ואותו החייל לא זכאי לתעודת יושר ממשטרת ישראל והוא בעל רישום פלילי שעלול לעכב אותו בחייו האזרחיים ולסגור בפניו דלתות ואפשרויות תעסוקה ואחרות.

עורך דין הבקיא התחומי הדין הצבאי על היבטיהם השונים – יכול לעזור! יכול למנוע הכתמת החייל בפלילים!

התערבות בזמן מצד עורך הדין היא חשובה לאין שיעור והחשיבות הגדולה הכרוכה בליווי צמוד וייצוג בחקירה, בהליכי המשפט השונים ואף לאחריהם היא שווה כל מחיר.

אין תגובות

השאר תגובה

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support