10 סיבות מדוע לפנות לעורך דין צבאי - עורך דין צבאי
 

10 סיבות מדוע לפנות לעורך דין צבאי

עורך דין צבאי > כללי  > 10 סיבות מדוע לפנות לעורך דין צבאי

10 סיבות מדוע לפנות לעורך דין צבאי

עורך דין צבאי

הסתבכתם עם הצבא? מישהו מהקרובים שלכם נמצא בחקירת מצ”ח? שוקלים לפנות לעורך דין צבאי? אתם חייבים לקרוא את הכתבה הזאת

 

חקירת מצ”ח היא לא עניין ש”מתחיל בצבא ונגמר בצבא”, מדובר על חקירה שיכולה לשנות את ההווה והעתיד של החייל או החיילת, כך מציין עורך דין צבאי עידן דביר. כמו שבאזרחות לא הייתם חושבים פעמיים, כך גם בחקירות צבאיות, כשעננת חשד מרחפת מעליכם, עדיף שתפנו לבעלי ניסיון.

 

  1. נורמטיביות: רוב הנחקרים הם אנשים נורמטיביים, שנחקרים בגין עבירות של סמים קלים או היעדרות מן השירות (עריקות, נפקדות וכו’) ואינם מתורגלים בחקירות של גורמי משטרה. לרוב, בלי סיוע של עורך דין צבאי עוד לפני החקירה, החייל או החיילת עלולים להגיד דברים שנוגדים את האינטרסים שלהם.
  2. “עורך דין צבאי מראה שאני אשם”: לא ולא! עצם זה שלקחתם את השירות של עורך דין צבאי לפני חקירת מצ”ח, אחריה או במהלכה, לא מראה שאתם אשמים. שימוש בעורך דין צבאי זו זכות בסיסית שלכם.
  3. “לימדו אותי להגיד את האמת”: שוב, יחד עם הסעיף של הנורמטיביות, יש לחיילים נטייה לשבת מול החוקרים ולשפוך את שעל לבם, אולי כי החוקרים המנוסים של מצ”ח הבטיחו להם משהו, ואולי כי הם חושבים שזה יועיל להם בהמשך המשפט. אז בואו ננסח את זה מחדש, תגידו את האמת אחרי ייעוץ עם עורך דין צבאי, ובהתאם להנחיותיו.
  4. “לא עשיתי כלום”: במיוחד בישראל, בתי הכלא מלאים באנשים שלא ביצעו את המעשה בגינו הם אשמים. נכון, לא כולם צדיקים גדולים, אבל אחוזי ההרשעות בישראל מטורפים. לא הייתם רוצים להיות הסיפור של ההוא שיושב סתם בכלא, כי לא ידע לגונן על עצמו, כי לא לקח עורך דין צבאי בזמן.
  5. “זה נשאר בצבא”: רבים חושבים שעצם זה שנחקרו במצ”ח זה עניין ש”מתחיל ונגמר בצבא”. לא ולא! למצח יש את הסמכות לבצע חקירות פליליות כנגד כל מי שמוגדר ‘חייל’, אבל התיקים וההרשעות הולכות יחד אתכם לאזרחות.
  6. “אין לי כסף”: אין לכם כסף? החירות שלכם שווה יותר. ייצוג הולם של עורך דין צבאי יכול להיות חסכוני בסופו של דבר, וכידוע, את הכסף סופרים במדרגות. ייצוג נאה של עורך דין צבאי עשוי לאפשר לכם יותר ימים מחוץ למעצר או כלא, ותוכלו לעבוד ולהחזיר לעצמכם את הכסף. רק התחלתם את החיים שלכם והמחיר של עורך דין צבאי לא יהווה שיקול עבורכם.
  7. “יש עורכי דין מצוינים בסנגוריה הציבורית”: קודם כל, נכון. אבל לעורכי הדין הפרטיים יש יותר ניסיון, יותר אמביציה להילחם עבורכם ויותר תוצאות בשטח. 
  8. “שוטרי מצ”ח לא יצליחו להפיל אותי”: טעות גדולה! שוטרי מצ”ח הם שוטרים מנוסים, שעברו הכשרות במיוחד כיצד לשבור בחקירה ולייצר תרגילי חקירה כנגד חיילים.
  9. “סך הכול ביצעתי עבירה צבאית”: בחוק השיפוט הצבאי ישנן מספר עבירות צבאיות, שאינן חלות על אזרחים רגילים. העונשים עלולים להיות כבדים, ולכן דרוש טיפול של עורך דין צבאי מקצועי, כזה שבקיא במערכת המשפט הצבאית ובחוקים הרבים והשונים שלה.
  10.  “זה בסך הכול דין משמעתי”: אל תזלזלו במעמד של דין משמעתי, שכן התוצאות שלו עלולות להשפיע על המשך השירות הצבאי שלכם. חשוב להגיע לדין המשמעתי כשאתם מסוגלים להגן על עצמכם בדרך מיטבית. עורך דין צבאי יספק לכם את ההכנה הטובה ביותר להגנה עצמית.

אין תגובות

השאר תגובה

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support