עו"ד צבאי, איך הוא יכול לעזור לך? - עורך דין צבאי
 

עו”ד צבאי, איך הוא יכול לעזור לך?

עורך דין צבאי > כללי  > עו”ד צבאי, איך הוא יכול לעזור לך?

עו”ד צבאי, איך הוא יכול לעזור לך?

רבים חושבים שחקירת מצ”ח “מתחילה ונגמרת בצבא”, אבל זה לא נכון • חקירות אלה עלולות להשפיע על עתידו של האדם – אפילו לכל חייו • ההשלכות שלה דומות להשלכות של חקירת משטרת ישראל • רוב הנחקרים אינם עבריינים של ממש ואין להם ניסיון בהתמודדות מול חוקרים • עורך דין צבאי עידן דביר הינו בעל ניסיון רב, ומודע לפקודות, לחוקים, לתקדימים ולתקנות של בתי הדין הצבאיים, מה שמאפשר לו לייצג חיילים – להוביל לזיכוי או לעומש מופחת • איך עורך דין צבאי יכול לעזור לכם? כל הפרטים במאמר הבא

 

חקירות מצ”ח לא מהוות עניין אך ורק צבאי, כזה שמתחיל, נגמר ונשאר בצבא. ההפך המוחלט הוא הנכון. בהתאם לחוק, המשטרה הצבאית החוקרת אחראית לחקירת חשד לביצוע עבירות פליליות של: חיילי חובה, חיילים בצבא הקבע, חיילי מילואים ואזרחים עובדי צה״ל.

 

חקירת מצח מהווה חקירה פלילית לכל דבר ועניין, וההשלכות שלה דומות להשלכות של חקירת משטרת ישראל. כך למשל, חייל אשר נחקר בצבא בנוגע לעבירה פלילית ונתן את הדין עליה בפני בית דין צבאי והורשע בה יקבל רישום פלילי שיופיע לו גם באזרחות, מה שימנע ממנו, למשל, להוציא תעודת יושר ולעבוד בעבודות מסוימות.

 

צריכים עורך דין צבאי? הכירו את הנחקרים

כדי לענות על השאלה איך עורך דין צבאי יכול לעזור לכם, קודם כל ננסה להבין מי הם הנחקרים. החשודים הם (לרוב) חיילי סדיר בצה”ל. מדובר על אזרחים צעירים ממשפחות נורמטיביות. מדובר ברוב המקרים על אנשים שלראשונה בחייהם נתקלים בסיטואציה של חקירה פלילית, ולכן נוטים לבצע טעויות קריטיות במהלך החקירה.

 

מכאן, נשאל מי הם החוקרים. חוקרי מצ”ח הינם מנוסים מאוד בכל הנוגע לחקירות חיילים. הם עוברים קורסים והכשרות מיוחדות בשיתוף פעולה עם שירותי הביטחון ומשטרת ישראל. חוקרי מצ”ח יודעים בדיוק כיצד לדובב את החיילים הנחקרים, ולגרום להם להודות במעשה.

 

עורך דין צבאי מזהיר: בחקירה כל מילה עלולה לשמש נגדך


מכאן, מומלץ ליצור קשר עם עורך דין צבאי כמה שיותר מהר, בעל ידע וניסיון בעבירות צבאיות. כל מילה שנאמרת בחקירה על ידי החייל קריטית ויכולה לשמש כנגדו. התקשרו מיידית לעו”ד, גם אם מדובר על שעת לילה מאוחרת או בסוף שבוע. בתחילת החקירה מנצלים החוקרים את ההלם הראשוני של החייל, ומתחילים להפעיל תרגילי חקירה.

 

כמו כן, גם אם החקירה החלה ללא ייצוג של עו”ד, עדיף מאוחר מאשר אף פעם – צרו קשר עם עורך דין צבאי ברגע שאתם יכולים. עורך דין צבאי עידן דביר כבר תיקן בדיעבד שגיאות שחיילים ביצעו במהלך החקירה, והצליח להצביע על חוסר הוגנות בחקירות מצ”ח מסוימות.

עורך דין צבאי מסביר: איך מתחיל הליך שיפוטי?


תחילת הליך שיפוטי במסגרת בתי דין צבאיים הינו בהגשת כתב אישום בהוראת פרקליט צבאי. בעת שכתב האישום מובא לידיעת הנאשם, הוא מיודע גם על הזכות והזכאות שלו לייצוג משפטי. המערכת הצבאית מאפשרת לכל נאשם, למעט בעבירות תעבורה, לקבל ייצוג חינם מהסנגוריה הצבאית. עם זאת, נאשם יכול לבחור להיות מיוצג על ידי עורך דין מטעמו, המורשה להופיע במסגרת בתי דין צבאיים.

 

בהליך שבבית הדין הצבאי המחוזי, הסנגור יכול לסייע למרשו – תחילה בייעוץ בחקירה שעשוי להיות קריטי לתוצאות החקירה, בהמשך בפנייה אל הפרקליטות בבקשה להימנע מהעמדה לדין ובייצוג בהליכי שימוע, ולבסוף בהליך המרכזי – ייצוג הנאשם העומד בפני בית הדין הצבאי ורשויות התביעה הצבאית.

 

עורך דין צבאי עידן דביר ייצג חיילים רבים שביצעו עבירות של נפקדות, סמים ועריקות – וכל עבירה אחרת שבגינה נשפטים והעונש אליה עשוי להיות מאסר, ולכן מדובר על עורך דין מנוסה ביותר.

 

אין תגובות

השאר תגובה

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support