ועדה לקיצור עונש של ערבים תושבי איו"ש שנשפטו בבתי משפט צבאיים - עורך דין צבאי
 

ועדה לקיצור עונש של ערבים תושבי איו”ש שנשפטו בבתי משפט צבאיים

עורך דין צבאי > כללי  > ועדה לקיצור עונש של ערבים תושבי איו”ש שנשפטו בבתי משפט צבאיים

ועדה לקיצור עונש של ערבים תושבי איו”ש שנשפטו בבתי משפט צבאיים

עו”ד עידן דביר: “שר הביטחון פופוליסט! התנגדותו להקמת ועדה נובעת או מבורות וחוסר ידיעה או מניצול ציני לצאת בהתבטאות פוליטית ולהציג את דעותיו הימניות.”

גורמי צה”ל והפרקליטות הצבאית החליטו להקים ועדה מסודרת שתבחן בקשות של ערבים תושבי איו”ש שנשפטו למאסרי עולם בבתי משפט צבאיים, זאת במקום המצב כיום שבקשות כאלה מוגשות והן נבחנות על ידי גורמי פרקליטות ומפקד פיקוד מרכז מבלי שקיים הליך מוסדר לעניין זה.

עורך דין עידן דביר התראיין בנושא כמשפטן המומחה בתחום דיני צבא והבהיר כי סיכויי הבקשות לא צפויים להשתפר אלא רק להיבחן על ידי גורם מוסדר שיוקם. התבטאויותיו של שר הביטחון שפרסם שיפעל לעצירת עבודת המטה באשר להקמת הועדה נובעת מהיותו נגוע בשיקולים פוליטיים ומחוסר הבנה או ידיעה בתחום המשפט הצבאי והרעיון העומד מאחורי הקמת הועדה או מניצול ציני לצאת בהתבטאות פוליטית ולהציג בתקשורת את דעותיו הימניות בכדי לצבור קהל פוליטי וחיזוק תדמיתו כאיש המחנה הימני.

ראיון עם עורך הדין עידן דביר ברדיו רקע של תאגיד השידור כאן (שודר ביום 16/09/2018)

אין תגובות

השאר תגובה

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support